Bieg Beskidnika
b beskidnika
+
Category: Nasz Patronat, Wydarzenia, Zapowiedzi / Tags:
Jul, 20, 2016

2 października 2016 r. w miejscowości Folusz (województwo podkarpackie, powiat jasielski) odbędzie się nowa impreza biegowa – Bieg Beskidnika.

Organizatorzy zapraszają do rywalizacji na dwóch trasach (6 km i 21 km) wiodących przez najpiękniejsze miejsca Magurskiego Parku Narodowego i Beskidu Niskiego. Dłuższy dystans Beskidnika (21 km), z długim 5-kilometrowym podbiegiem na grzbiet Magury Wątkowskiej, będzie wyzwaniem dla każdego biegacza. Z kolei dystans 6 km pozwoli tym, którzy dopiero zaczynają bieganie w terenie, sprawdzić się na górskiej ścieżce. Większość trasy Biegu Beskidnika zlokalizowana jest w Magurskim Parku Narodowym, jednym z najmłodszych, a zarazem najdzikszych parków narodowych w Polsce.

 

Źródło: www.biegbeskidnika.pl

Źródło: www.biegbeskidnika.pl

 

Beskidnicy to zamieszkujący beskidzkie ostępy zbójnicy, których łupem padały przede wszystkim liczne karawany kupieckie przemierzające szlaki handlowe biegnące przez karpackie przełęcze. Jednym z najbardziej znanych beskidników był Sypko z Męciny, który – jak mówi legenda – wszystkie swoje skarby ukrył w Jaskini Mrocznej w paśmie Magury Wątkowskiej.

To właśnie w pobliżu tej jaskini (znajdującej się w rezerwacie Kornuty) przebiega dłuższa trasa Biegu Beskidnika. Ale to nie jedyne wyjątkowe miejsce, które będzie można spotkać na trasie biegu. Diabli Kamień, grzbiet Magury Wątkowskiej z ołtarzem Jana Pawła II czy też największy w Beskidzie Niskim Wodospad Magurski – to te miejsca sprawią, że Bieg Beskidnika będzie dla Was nie tylko wyzwaniem biegowym, ale również wspaniałą beskidzką wędrówką.

Limit uczestników zawodów to 300 osób.

Wysokość opłaty startowej to 20 zł.

 

Źródło: www.biegbeskidnika.pl

Źródło: www.biegbeskidnika.pl

 

Zapraszamy do zapisów!

 

Więcej informacji na: www.biegbeskidnika.pl

No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Loading...

COMMENTS

Odpowiedzi

Skomentuj post