Buty The North Face – Ultra Vertical
002_LO_2VVC-RFC-0
+
Category: Sprzęt / Tags:
Apr, 12, 2017

Śniegi powoli topnieją, góry ukazują swoją rzeźbę, a wraz z wiosną wracają chęci do aktywności. Ci najbardziej wytrwali już dawno zaczęli poważne treningi przygotowujące do biegów ultra, takich jak np. The North Face Lavaredo Ultra Trail, na który w tym roku zarejestrowało się blisko 140 zawodników z Polski. Poza przygotowaniem fizycznym i psychicznym, równie ważne jest przygotowanie sprzętowe.

006_LO_2VVD-RCJ-0Od lat The North Face jako czołowa marka w świecie outdooru, również specjalizuje się w obuwiu i odzieży dla biegaczy. Na swoim koncie ma też kilka znanych w środowisku imprez biegowych, z których Lavaredo Ultra Trail jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych. Trasa licząca 119 km przebiega przez strome skały włoskich Dolomitów, wymagając tym samym od uczestników biegu skupienia, przygotowania i wytrzymałości. Na szlaku spotkać można również zawodników z teamu The North Face, takich jak Fernanda Maciel, Jez Bragg, czy Rory Bosio. To właśnie w takie tereny i dla tych biegaczy, dla których miasto to za mało, The North Face zaprojektował model Ultra Vertical.

 

010_LO_2017A_084-0

 

Te buty stworzone zostały do najbardziej agresywnego terenu i to właśnie tam najlepiej się sprawdzą. Strome podbiegi i zbiegi nie będą stanowiły już problemu, bowiem ten model zapewni stabilizację i kontrolę w każdym terenie. Równie ważną kwestią w tak wymagających warunkach, jest przyczepność, która i w tym przypadku jest gwarantowana, a to za sprawą użytej tu anatomicznie wyprofilowanej podeszwy Vibram®.

 

008_LO_2017A_062-0

 

Wielokilometrowe trasy równoznaczne są z czasem spędzonym na szlaku, dlatego istotną kwestią jest dopasowanie, skuteczny transport wilgoci oraz regulacja temperatury. Buty Ultra Vertical wyposażone zostały również w specjalnie wyprofilowany język, który pracuje razem ze stopą. Jakie jeszcze cechy powinno posiadać obuwie do wymagającego terenu? Z całą pewnością, poza wszystkimi technicznymi aspektami, powinno być lekkie i wygodne. W butach spełniających wszystkie powyższe kryteria, każdy przebiegnięty kilometr, będzie dla biegacza ultra czystą przyjemnością.

Więcej informacji na temat The North Face znaleźć można na stronach i portalach społecznościowych:

Instagram: @TheNorthFace
Twitter: @TheNorthFaceEU
Facebook: www.facebook.com/thenorthface
Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

Materiały prasowe

No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...Loading...

COMMENTS

Odpowiedzi

Skomentuj post