Festiwal Górski Wondół Challenge 2018
graf (1)
+
Category: Wydarzenia, Zapowiedzi / Tags:
Jan, 25, 2018

Pierwszy weekend marca to tradycyjnie już Festiwal Górski Wondół Challenge, festiwal który dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze i programowi co roku przyciąga wielu miłośników gór i aktywnego wypoczynku. Ósma już edycja festiwalu, trzymając się dobrej tradycji, zapowiada się bardzo atrakcyjnie, bo nie zabraknie filmów, warsztatów, szkoleń oraz ciekawych prelekcji.

 

wondol 2017

 

W tym roku nie tylko fani himalaizmu żyją Narodową Zimową Wyprawą na K2 dlatego nie zabraknie tego akcentu również na festiwalu. Zaprezentowane zostaną filmy o minionych dokonaniach polskich lodowych wojowników na tej górze: film o pierwszej wyprawie z 1987/1988, której kierownikiem był Andrzej Zawada oraz tej z 2002/2003 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Także na temat K2 wypowie się w swojej prelekcji szef Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera - Janusz Majer oraz Zbigniew Terlikowski, uczestnik wyprawy z 2002/2003.

 

wondol_challenge_2017 (3)

 

W trakcie spotkania z Krzysztofem Kwiatkowskim, na temat robienia filmów sportowych i z drona, pokazany zostanie też m.in. film o przygotowaniach Adama Bieleckiego do aktualnej wyprawy. Zaprezentowane zostaną także najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz wielokrotnie nagradzany film Wojtka Kozakiewicza “Mama” – o najbardziej utytułowanej polskiej wspinaczce Kindze Ociepce-Grzegulskiej.

 

wondol_challenge_2017 (2)

 

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach. O tym jak przygotować się na samodzielny trekking i zorganizować zimowy biwak opowie znany z Wielkiego Szlaku HimalajskiegoBartosz Malinowski. Zainteresowani nowinkami technicznymi będą mogli dowiedzieć się więcej na temat splitbord’u podczas spotkania z Tomaszem Muchą. Nie zabraknie też terenowych warsztatów lawinowych prowadzonych przez Sebastiana Fijaka. Jak zwykle obecni będą ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR, którzy przeszkolą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, we współpracy z PZU.

 

Angelika_Gadek

 

Największą atrakcję będą jednak wystąpienia gości, oprócz wspomnianego Janusza Majera i Zbigniewa Terlikowskiego publiczność będzie mogła zobaczyć: Angelikę Chrapkiewicz-Gądek, kobietę pełną pasji i pozytywnej energii, która pomimo choroby nie rezygnuje ze swoich pasji i gór wysokich, Piotra Hercoga – ultramaratończyka, który wbiegł m.in. spod bazy wypadowej na Mount Everest (5364 m) do Namche Bazar (3446 m), zespół Silesia Winter Swimming -  uczestników pionierskiej wyprawy na Arktykę oraz Bogusława Hynka – fotografika i reportera, który samotnie, w trzydzieści trzy dni pokonał Wysokogórski Szlak Pirenejów. Największymi gwiazdami festiwalu będą: Aleksander Doba – podróżnik, kajakarz i zdobywca, o którego wyczynach usłyszał cały świat oraz Simone Moro – włoski wspinacz i  himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Sziszapangmy, Makalu, Gaszerbrum II oraz Nanga Parbat.

 

Simone

 

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run. Tradycyjnie też nie zabraknie festiwalowego kiermaszu, wystaw fotografii oraz przedszkola dla najmłodszych. Całe rodziny będą mogły też korzystać z okazji by w okazyjnej cenie wykupić widowiskowy lot śmigłowcowcem.

 

RMD

 

Szczegółowy program i więcej informacji na stronie: www.wondol-challenge.pl

Materiały Organizatora

No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Loading...

COMMENTS

Odpowiedzi

Skomentuj post