II edycja Garmin Ultra Race już w najbliższy weekend!
fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl
+
Category: Nasz Patronat, Wydarzenia, Zapowiedzi / Tags:
Sep, 13, 2017

16 i 17 września 2017 r. odbędzie się II edycja zawodów biegowych Garmin Ultra Race. Na listach startowych znajdują się nazwiska ponad 1100 zawodników. W zawodach wystartują jedni z najlepszych, polskich biegaczy ultra, między innymi: Bartosz Gorczyca, Ewa Majer oraz Martyna Kantor. Różnorodność dystansów oraz wysoki poziom sportowej rywalizacji sprawiają, że Garmin Ultra Race to zawody niezwykle atrakcyjne dla zawodników oraz dla kibiców.

 

radkow_gur2017_gorczyca i kantor

 

Garmin Ultra Race 2017 rozpocznie sobotnia rywalizacja na najdłuższym dystansie – 53 km. Zawodnicy pobiegną szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, w stronę Wodospadu Pośny, a następnie miną między innymi miejscowości Batorów, Duszniki Zdrój, Jerzykowice Wielkie i Kudowę Zdrój. Przebiegną w pobliżu malowniczych Błędnych Skał i Schroniska Pasterka. Kolejny raz bieg na dystansie 53 km jest biegiem kwalifikacyjnym do Ultra Trail du Mont Blanc – jednego z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Wszyscy, którzy ukończą zawody w limicie 10 godzin zgarną 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Dodatkowo na najdłuższym dystansie odbędą się Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy.

W niedzielę obędą się zawody na krótszych dystansach: 9 km i 24 km oraz zawody biegowe dla dzieci z cyklu Garmin Ultra Kids. Najmłodsi również będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Zawodnicy, którzy wybiorą krótsze dystanse również pobiegną w stronę Wodospadu Pośny. Ci, którzy wybiorą 9 km pobiegną pętlą poprowadzoną w okolicach miejscowości Radków i będą mieli 2-godzinny limit, natomiast biegacze na dystansie 24 km przebiegną przez miejscowość Karłów. Na pokonanie tej trasy organizatorzy przewidzieli pięciogodzinny limit czasowy. Przebieg poszczególnych tras nie zmienił się w porównaniu do roku ubiegłego, tak więc zawodnicy, którzy ponownie wystartują w Radkowie, będą mogli porównać swoje zeszłoroczne czasy.

 

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

 

„Garmin Ultra Race to mnogość dystansów dla dorosłych i dla dzieci, co sprawia, że impreza jest świętem biegów górskich. Malownicze trasy, poprowadzone szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, to niezaprzeczalny atut imprezy. Centrum zawodów zlokalizowane będzie nad Zalewem w Radkowie, gdzie usytuowane będą start oraz meta. Będzie to z pewnością atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla zawodników oraz dla kibiców, którzy będą mogli wszystko obserwować w jednym miejscu. Na wszystkich, którzy przybędą w ten weekend do Radkowa czekać będzie również nasza strefa EXPO” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Podobnie, jak podczas zeszłorocznych zawodów, również w tym roku w ramach Garmin Ultra Race 2017 prowadzona będzie akcja #królGUR. Każdy zawodnik, który ukończy bieg zyska miano „Króla GUR” i wraz z berłem oraz koroną, zasiądzie na tronie, by móc się sfotografować na tle Gór Stołowych!

 

radkow_gur2017_fot

 

To już ostatni moment, aby zapisać się na zawody. Żeby wziąć udział w Garmin Ultra Race oraz Garmin Ultra Kids wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie www.ultrarace.pl Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebooku www.facebook.com/ultraracepl/.

Materiały Organizatora

No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

COMMENTS

Odpowiedzi

Skomentuj post