III Maraton Pieszy “Przedwiośnie”
fot_Katarzyna_Wąsowicz (3)
+

„Przedwiośnie” nadciąga po raz trzeci! W dniach 7-8 kwietnia 2018 r. zapraszamy na kolejną edycję Maratonu Pieszego “Przedwiośnie”.

logo_mpp_m

Maraton Pieszy “Przedwiośnie” to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich. Trasa imprezy ma charakter pętli i zarówno meta jak i start ulokowane są w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Nie bez przyczyny nazwa maratonu jest związana ze Stefanem Żeromskim, bo właśnie w Ciekotach przeżył on swoje młode lata. Krajobraz, który Żeromski opisuje w „Puszy Jodowej”, czy też w „Syzyfowych Pracach” to nic innego jak trasa imprezy.

 

fot_Katarzyna_Wąsowicz (2)

Fot. Katarzyna Wąsowicz

 

Do zdobycia jest góra domowa Żeromskiego Radostowa, królowa Łysogór – Łysica, do zobaczenia Puszcza Jodłowa, a widoki zaspokoi Krajeński Grzbiet – najpiękniejsza panorama w Górach Świętokrzyskich. Pokonanie przez uczestników trasy maratonu jest nie lada wyzwaniem, ale każdego kto zmierzy się z całym dystansem czekają ręcznie wykonane szklane medale. Jest to jeden z nielicznych tego typu medali w Polsce! Szklany medal nawiązuje do powieście „Przedwiośnie” i do marzenia Żeromskiego o „szklanych domach”. Jest to idealna okazja by w przeciągu 18 godzin wchłonąć magię Gór Świętokrzyskich i poznać największe atrakcje tego regionu.

 

fot_Katarzyna_Wąsowicz (5)

Fot. Katarzyna Wąsowicz

 

Zapraszamy do zapisów i na oficjalną stronę maratonu www.maratonprzedwiosnie.pl

Materiały Organizatora

 

 

No Comments
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Loading...

COMMENTS

Odpowiedzi

Skomentuj post