Lekkość i swoboda – test Dare 2B
FBM_1379
+
Category: Sprzęt / Tags:
Jul, 24, 2017

Wygoda, lekkość i swoboda, tak w kilku słowach mógłbym opisać spodenki Intersperse Short marki Dare 2B.

dare_2b_logo

Moje pierwsze spotkanie z nimi nie było zbyt entuzjastyczne. Przyzwyczajony do moich dotychczasowych, dość krótkich spodenek biegowych, nie dowierzałem, że te, znacznie dłuższe, bardziej obszerne i jednocześnie “płytkie”, przypadną mi do gustu. Przyzwyczajenia! Ciekawość jednak zwyciężyła, przymierzyłem i chwilę później ruszyłem na trening. Miałem ochotę biegać w nich już teraz, zaraz.

 

FBM_1501

 

Po założeniu odczuwałem duży komfort, miękkość i delikatność materiału. Spodenki posiadają podwójną konstrukcję. Wewnątrz posiadają przyjemne w dotyku legginsy, które dopasowują się do ciała i równie przyjemną, luźną warstwę zewnętrzną. Legginsy mogą pełnić funkcję bielizny. Ich płaskie szwy nie powodują dyskomfortu, ani obtarć. Podczas testów biegałem zarówno w dodatkowej bieliźnie, jak i bez i nie odczułem żadnych różnic, które sugerowałyby przyszły sposób ich użytkowania. Myślę, że to kwestia indywidualna.

 

FBM_1647

 

Zewnętrzna warstwa, cienka, ale wytrzymała, wyposażona jest z tyłu w kieszonkę zamykaną na zamek, do której można włożyć drobne przedmioty.  Po bokach znajdują się kolejne, dwie mniejsze kieszonki, umożliwiające zabranie ze sobą dodatkowych rzeczy.
Po pierwszym treningu spodenki spodobały mi się tak bardzo, że zdecydowałem sprawdzić je podczas zawodów na dystansie 60 km. Spoczywała na nich duża odpowiedzialność, ale dały radę bez żadnych problemów. Całą trasę pokonałem w dużym komforcie, pomimo że przez większość czasu padał ulewny deszcz. Spodenki nie nabierały wody i bardzo szybko wysychały, gdy deszcz przestawał padać, przez co nadal pozostawały lekkie.

 

FBM_2081

 

A jak w upale? Sprawdziłem je w temperaturze zdecydowanie powyżej 25⁰C, podczas kilkugodzinnych treningów. Wypadły równie świetnie. Lekki materiał skutecznie odprowadzał ciepło i wilgoć od ciała, a luźna zewnętrzna część dawała wrażenie chłodu.

Podsumowując, spodenki Intersperse Short w moim odczuciu wypadły rewelacyjnie. Czekają na kolejne treningi i starty :)

 

FBM_1309

 

Przy okazji spodenek, testowałem również koszulkę Jeopardy Jersey marki Dare 2B. Co prawda przeznaczona jest ona do jazdy na rowerze, ale dlaczego nie używać jej do biegania? Wykonana jest z bardzo przyjemnego, dobrze odprowadzającego wilgoć materiału. Posiada strefy odprowadzania wilgotności pod pachami i na plecach, a zamek pod szyją pozwala dodatkowo regulować temperaturę ciała podczas treningów w cieplejsze dni. Boczna, zamykana na zamek, kieszonka daje możliwość zabrania na trening jakiegoś małego gadżetu. Osoby trenujące po zmroku może ucieszyć fakt, że koszulka posiada odblaskowe elementy, co przekłada się na bezpieczeństwo. Ja z pewnością będę jej używał podczas treningów w cieplejsze dni.

Michał Sedlak – Lubię to bieganie

Zapraszamy na: https://sklep-dare2b.pl/

1 Comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Loading...

COMMENTS

Cezarek / 13/11/2017 at 12:21

Potwierdzam Twoją opinie, która przekonała mnie do zakupienia tych spodenek. Dare2b zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Teraz przymierzam się do zakupy kurtki na narty. Mam nadzieję, ze będzie równie funkcjonalna i komfortowa. :) Dzięki za tekst!

Odpowiedzi

Skomentuj post